Clasa pregatitoare

Lista copii admisi etapa I sectia romana

Lista copii admisi etapa I sectia maghiara

Raport locuri ramase libere dupa etapa I

Informații de interes general pentru înscrierea copiilor în clasa pregătitoare:

1. ACTE NECESARE:

• Dosar plic;
  • Certificatul de naștere al copilului: original și copie
  • Cartea de identitate a părintelui care face înscrierea: în original și copie;
  • Rezultatul evaluării psihosomatice a copilului (dacă este cazul);
  • Cererea tip, care se completează pe loc, în unitate.

2. CALENDAR DE ÎNSCRIERE

Scan0075

3. CIRCUMSCRIPȚII – CLASA PREGĂTITOARE 2017-2018

– SECȚIA ROMÂNĂ: Aleea Gârbău (de la nr.2 la nr.18), Aleea Gurghiu, Aleea Iezer, Aleea Meziad, Aleea Peana (nr. 14, 15, 17, 18, 19), Aleea Putna, Drum Sfântul Ion, Strada Agricultorilor (de la nr.11), Strada Batozei, Strada Bucium (de la nr.1 la nr.19), Strada Colinei, Strada Grigore Alexandrescu (de la nr.37 până la capăt), Strada Hameiului, Strada Johannes Guttenberg, Strada Răvașului (nr.1 și case particulare), Strada Valea Gârbăului, Aleea Ciucaș, Aleea Clăbucet, Strada Primăverii, (nr.14, 16, 18, 20, 22, 24, 26), Bucegi – între str. Parâng și str. Tazlău (nr.1-12), Parâng (aleea) – de la nr.1 la nr.11.

– SECȚIA MAGHIARĂ: Strada Agricultorilor, strada Agrişelor, strada Agronomilor, strada Almaşului, strada Aurel Ciupe, strada Alexandre Duma, strada Arinilor, strada Basarabia, strada Batozei, strada Bâlea, strada Bucovina, aleea Borşa, aleea Brateş, strada Bucegi, strada Bucium, strada Caius Iacob, strada Carol Davila, strada Câmpului, strada Cezar Baltag, strada Cezar Petrescu, strada Ciobanului, aleea Cioplea, aleea Ciucaş, aleea Clăbucet, strada Colinei, strada Dimitrie Gusti, strada Dinicu Golescu, strada Drumul Sf.Ioan, strada Edgar Quinet, strada Emil Cioran, strada Eugen Lovinescu, calea Floreşti, strada Frunzişului, aleea Gălbiori, aleea Gârbău, strada Poet Grigore Alexandrescu, strada Grigore Antipa, strada Govora, aleea Gurghiu, strada Hameiului, strada Huedinului, aleea Iezer, strada Ilie Măcelaru, strada Ion Meşteru, strada Iuliu Micşa, strada Ion Mihalache, strada Izlazului, strada Johaness Guttenburg, strada Laterală, strada Leonardo Da Vinci, strada Mehedinţi, aleea Meziad, aleea Micuş, strada Mircea cel Bătrân, strada Mogoşoaia, aleea Moldoveanu, strada Moricz Zsigmond, strada Movilei, strada Nectarului, aleea Negoiu, aleea Padin, aleea Parâng, strada Pârâului, strada Pavel Dan, aleea Peana, strada Porţile de Fier, aleea Porumbeilor, strada Primăverii, aleea Putna, strada Radu Gyr, strada Răvaşului, aleea Retezat, aleea Rucăr, strada Sebastian Bornemisa, strada Ştefan Cicio Pop, strada Salviei, strada Taberei, aleea Tarniţa, strada Tăşnad, aleea Tazlău, strada Tamasi Aron, strada Urcuşului, strada Vasile Velican, strada Victor Eftimiu, strada Victor Felea, aleea Vidraru, strada Valea Gârbăului, Aleea Veveriţei, strada Amurg, strada Stupilor, Aleea Verde, strada Fagurului, strada Fagului, Drum Sfântul Ion, Strada Valea Gârbăului, Aleea Gălbiori, Aleea Ursului, Aleea Veveriței, Aleea Vlad Mugur, Strada Amurg, Strada Antonin Ciolan.

4. CRITERII SPECIFICE DE DEPARTAJARE LA ÎNSCRIERE:

criterii departajare

5. PLAN DE ȘCOLARIZARE:

• la secția română: 2 clase – 50 elevi
  • la secția maghiară: 1 clasă – 25 elevi

6. LEGISLAȚIE: pentru informații oficiale, intrați pe pagina de internet a Inspectoratului Școlar Județean Cluj, la domeniul „Înscrierea în învățământul primar 2017” http://isjcj.ro/

inceputreciclareed. rutieraserbarefolclorla Teatrupregatim cupa copiilortrotinetecu bicicletelecarnavalbratari tricolore